Informace o problematice GDPR

V této sekci vás budeme informovat o všech důležitých věcech, ktaré se vztahují k Nařízení o ochraně osobních údajů.

 

Dokumenty

Často kladené dotazy

Povinné školení zaměstnanců

 

Přestože se blíží datum 25.5.2018 - začátek účinnosti Evropského nařízení o ochraně osobních údajů a pro všechny podnikající subjekty jde o zcela zásadní nařízení, které ovlivní téměř každého podnikatele, většina toto buď ignoruje nebo se jen vlažně zajímá, zda se toto dá nějak obejít.

Bohužel obejít se to prostě nedá a všichni se musí na toto nařízení připravit, neboť sankce, které z neplnění této směrnice vyplývají jsou až přehnané a likvidační.

 

Přestože s těmito regulemi také nesouhlasíme, musíme se jimi řídit. Víme, že toto nařízení je velmi složité, nepřehledné a nekonkrétní. Navíc zasahuje nejen do oblasti IT bezpečnosti, ale mnoha dalších oblastí. Na toto většina z Vás nemá čas, prostředky ani chuť.

 

Co bychom Vám poradili ?

  • Nekupujte žádný pseudosoftware za 15-30tis. Kč, který slibuje samovyřešení situace. Takový neexistuje
  • Neposílejte svoje zaměstnance na předražená školení, která je na praktický dopad nepřipraví, protože problematika řešení se velmi individuální záležitost a neexistuje univerzální řešení.
  • Nenechávejte to plavat. Případné sankce jsou opravdu vysoké
  • Jednejte rychle. Již dnes je spíš pět minut po dvanácté, ale přesto je možné alespoň základní a bezpodmínečné podmínky do 25.5. splnit, případně zbytek dořešit následně.
  • Řešte urychleně tuto problematiku obzvláště v případě, že provozujete jakýkoli web nebo e-shop. Zde se jedná o nejrizikovější oblasti. Je to nejpřístupnější „výloha“ Vaší firmy

 

Jak Vám můžeme pomoci ?

Jelikož jsme se na tuto problematiku poslední měsíce zaměřovali, máme za sebou řadu školení, seminářů a certifikací,  můžeme Vám pomoci daný problém vyřešit. Spolupracujeme s odbornými firmami i právníky a umíme Vám navrhnout rychlé a levné řešení.
V první řadě je třeba udělat analýzu stavu ve firmě, specifikovat třídy rizika, nastavit parametry a pravidla, upravit přístupy a zabezpečení, zajistil potřebnou ochranu dat atd. atd…
Ničím z tohoto se nemusíte zaobírat, můžete se obrátit na nás. 

Nabízíme:

  • Kompletní zpracování analýzy a zjištění nedostatků a návrhy řešení
  • Koordinaci při odstraňování nedostatků a poradenská činnost při konkrétních situacích
  • Zástup při jednání s dozorujícím úřadem (Úřad pro ochranu osobních údajů)
  • Službu externího pověřence (DPO)
  • Školení Vás i Vašich zaměstnanců ohledně problematiky GDPR